Opisy wystąpień

Kultura silnikiem, który uniesie samolot. Proces zmiany w Pratt & Whitney Rzeszów

Czy w firmie, która ma ponad 80 lat możliwa jest zmiana kultury organizacyjnej? Od trzech lat, realizując projekt próbujemy sobie odpowiedzieć na to pytanie.

To nie kolejny modny trend spowodował podjęcie decyzji o wzięciu się za bary z istniejąca kulturą organizacyjną w firmę ale paląca potrzeba. Od 2015 roku wdrażamy wiele inicjatyw, które składają się na spójny plan działań. Oczywiście w tak dużej zmianie nie ma jednego, doskonałego przepisu na sukces ale jest kilka składników, które są niezbędne. Całość naszego planu oparliśmy o empowerment, walkę z biurokracją i employer brandingu. Odpowiem Państwu na pytanie dlaczego właśnie na tych trzech filarach?

Zabiorę Państwa w podróż która trwa już trzy lata. Podzielę się z Państwem doświadczeniem o tym co spotkało i spotyka nas na tej drodze. Zdradzę czy trzy lata realizacji pozwalają zobaczyć miejsce docelowe. W trakcie naszej podróży kilka razy musieliśmy zmieniać nasze plany i kierunki ale najważniejsze założenia pozostały.

Odpowiem również na pytanie czy zmianę kultury można mierzyć, jeśli tak to jakie wnioski można z tego wyciągnąć.

Prelegent

Alicja Wycisk-Kaleta
Executive, Senior HR Dyrektor Pratt & Whitney Polska, Członek Zarządu w Pratt& Whitney Rzeszów i Hamilton Sundstrand Polska

Ma ponad 20 lat doświadczenia zawodowego związanego z każdym obszarem zarządzania zasobami ludzkimi. Swoją karierę rozpoczęła w firmie Danone. W 2010 dołączyła do koncernu UTC na stanowisko Dyrektora Personalnego najpierw w Kaliszu, a następnie w 2012 w Rzeszowie aby od 2015 roku objąć całość aspektów HR-owych dla wszystkich spółek Pratt& Whitney w Polsce. Jej pasją jest HR i lotnictwo.

Back to Top